Pytania związane z montażem okien

Czy zewnętrzne rolety zasługują aby nazwać je antywłamaniowymi?

Rolety zewnętrzne przez nas sprzedawane nie posiadają antywłamaniowych atestów. Na pewno jednak utrudnią włamanie zwłaszcza, gdy klient dokupi samo ryglowanie pancerza. Jednak głównym zadaniem rolet jest ochrona przed przegrzewaniem się oraz wychładzaniem pomieszczeń.

Jaka jest różnica w cenie między oknami zwykłymi a energooszczędnymi?

Cena energooszczędnych okien może się mocno różnić. Jest to uzależnione od profilu okiennego, producenta oraz wyposażenia i ceny, którą przyjmujemy za cenę wyjściową. Możemy jednak przyjąć, że dokonując porównania profili od tego samego producenta, z wyposażeniem podobnym różnicujące je jedynie na standardowe kontra energooszczędne cenowa rozbieżność pomiędzy nimi kształtuje się najczęściej pomiędzy 35-58 procent.

Kiedyś ściągnąć folie ochronne/naklejki z drzwi, okien oraz bram?

Ochrona, która się znajduje na drzwiach, oknach, roletach zewnętrznych czy też bramach producenci polecają pozbyć się jej zaraz po skończonym montażu. Zadaniem folii ochronnych oraz naklejek, jest ochrona produktu jedynie podczas jego produkcji, a następnie logistyki. W żadnym wypadku nie są przeznaczone do zabezpieczenia na czas remontu czy też budowy.

Jaka różnica w cenie występuje między oknami białymi a o kolorze drewna?

Zależy to od wielu zmiennych. Kluczowy jest kolor (nietypowy, typowy), wybranego profilu okna oraz tego jaka ma być okleina jednostronna bądź dwustronna. Dlatego właśnie okna w kolorze wyceniamy zawsze po ustaleniu wszelkich wymogów w sposób zindywidualizowany. Dla uproszczenia możemy przyjąć że okna w standardowym kolorze: Z obustronną okleiną są droższe od białych okien ok 39-49 procent. Z zewnętrzną okleiną można przyjąć że wychodzą drożej o 20-20 procent od białych. Jeśli zamierzacie Państwo sobie policzyć bardzo ogólnie okna białe na takie w okleinie, to zalecamy powyższe informacje potraktować bardzo dosłownie. Kolor zawsze się dolicza do ceny wywoławczej okna, a ta zapewne jest sporo wyższa od tej, którą Państwo otrzymali podczas wyceny. Chodzi o to, że udzielamy zawsze rabatów od podstawowej ceny. Jeśli chcecie Państwo poznać cenę konkretną okien w wymarzonej kolorystyce, to zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z biurem handlowym.

Przygotowanie do montażu, jak to zrobić dobrze?

W przypadku nowo powstającego domu klient powienien zapewnić dojazd dla ekipy montażowej, wydaje się to oczywiste ale niestety nie jest. Gdy budynej jest piętrowy powinny być już zbudowane wewnętrzne schody. Inwestor powinien zapewnić odpowiednie warunki aby towar tak wrażliwy jak okna był wniesiony bezpiecznie. Warto zadbać również o dostęp do wody i prądu. Zalecamy zabezpieczenie mebli i podłóg oraz zwnięcie dywanów. W dniu montaży należy ekipie montującej pokazać gdzie mogą odkładać stare okna oraz inne odpady, które powstają z demontaży. Nasi wykonawcy oczywiście po sobie uprzątną miejsce prac poprzez zabranie wszelkich odpadów i śmieci. Pamiętać należy że usługa montażu nie jest usługą sprzątania, nie myjemy więc na przykład podłóg.

Jakie są różnice między montażem a wymianą okien?

Montaż okien "pianą" jest to ustawienie okien oraz ich przytwierdzenie stałe do muru przy pomocy kotew zgodnie z instrukcjami producenta i uzupełnienie izolacyjną pianką luk pomiędzy murek i oknem. Natomiast wymiana okien to zdemontowanie zastanej otworowej stolarki (bez, na przykład otaczającej boazerii) plus posadowienie okien oraz ich przytwierdzenie stałe do muru przy pomocy kotew tak jak zaleca producent oraz także uzupełnienie izolacyjną pianką przestrzeni pomiędzy oknem a murem oraz tynkarska obróbka ubytków, które mają w zwyczaju tworzyć się podczas demontażu.

Kiedy powinniśmy montować drzwi wewnątrz lokalowe w domu?

Montaż drzwi wewnętrznych należy zacząć po zakończeniu tzw "mokrych prac". Budynek musi już być dobrze przesuszony. Zalecamy aby podłogi były również wykończone.

Jaki jest czas realizacji zamówień?

Szacunkowy czas realizacji zamówień w zależności od rodzaju towaru wynosi: od 2 do 6 tygodni w przypadku okien, od 4 do 8 tygodni w przypadku drzwi wewnętrznych, od 4 do 7 tygodni w przypadku drzwi wejściowych, od 4 do 5 tygodni w przypadku bram garażowych, od 2 do 4 tygodni w przypadku rolet zewnętrznych. Powyższe przedziały czasowe są oczywiście bardzo orientacyjne. Ostateczny termin w dużej mierze uzależniony jest od intensywności sezonu. W celu otrzymania bieżących informacji na temat faktycznego czasu realizacji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym. Czas realizacji liczony jest od momentu podpisania umowy i wpłacenia ustalonej kwoty zaliczki.

Ile kosztuje interesujący mnie produkt?

Ceny poszczególnych produktów jesteśmy w stanie oszacować dopiero po zapoznaniu się z indywidualnymi oczekiwaniami i preferencjami naszych klientów. W celu zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, zapraszamy więc do kontaktu telefonicznego lub mailowego oraz do odwiedzenia nas w siedzibie naszej firmy. W przypadku każdego produkty zapytamy o kilka ważnych kwestii, które będą miały decydujący wpływ na wartość zamówienia. Istotne będzie więc podanie następujących informacji, w zależności od rodzaju produktu: okna - szerokość i wysokość okna wraz z framugą lub wielkość otworów, ilość i wielkość kwater, rodzaj otwierania - nieotwierane, uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne, nazwa koloru, kolor jedno lub dwustronny, rodzaj szklenia, drzwi - szerokość i wysokość drzwi wraz z framugą lub wielkość otworów, ilość i wielkość kwater, rodzaj otwierania - nieotwierane, uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne, nazwa koloru, kolor jedno lub dwustronny, rodzaj szklenia, bramy garażowe - szerokość i wysokość otworu, wysokość nadproża, wielkość przestrzeni bocznych, głębokość garażu, rodzaj bramy, rodzaj otwierania - ręczny, automatyczny, dodatkowe usługi, jak np. ocieplenie, rolety zewnętrzne - szerokość i wysokość otworu, ilość miejsca nad otworem, rodzaj rolety - do zabudowy styropianem, natynkowa, rodzaj otwierania - ręczny, automatyczny.

Zamawiam stolarkę wraz z usługą montażu, jak mogę umówić się na pomiar?

Jeśli otrzymałeś już od nas wycenę, która wpisuje się w Twoje oczekiwania i założony budżet, możesz zgłosić chęć pomiaru. Aby tego dokonać wystarczy, że zadzwonisz, napiszesz maila lub przyjdziesz bezpośrednio do siedziby naszej firmy. Do wykonania pomiaru będziemy potrzebowali jedynie Twój adres i telefon kontaktowy. Wówczas ustalimy dogodny termin, w którym nasi specjaliści będą mogli dokonać pomiaru w Twoim domu.

Czy firma dokona dokładnego pomiaru?

Pomiary wykonujemy jedynie w przypadku zamówień stolarki zewnętrznej wraz z montażem. Nie wykonujemy pomiarów w przypadku zamówień bez montażu, ponieważ nasze pomiary mogą nieco różnić się od pomiarów dokonanych przez osobę, która później zajmie się montażem. Jeśli więc decydujesz się na złożenie zamówienia bez usługi montażu, zapraszamy bezpośrednio do naszego biura wraz z kompletem informacji dotyczących przedmiotu zakupu. Wszystkie szczegóły znajdziesz w zakładce "Jak wygląda proces zamawiania towaru bez montażu?".

Jak wygląda proces zamawiania towaru bez montażu?

Kupno okien, drzwi, bram garażowych czy rolet zewnętrznych to inwestycja na lata. Preferujemy więc składanie zamówień bezpośrednio w naszym biurze, a nie za pośrednictwem telefonu czy maila. Dzięki temu nasz sprzedawca będzie wówczas w stanie przedstawić najbardziej optymalne rozwiązanie, okazać próbki i uzgodnić wszelkie istotne szczegóły. Jeśli decydujesz się na zamówienie towaru bez montażu, wystarczy że przyjdziesz do naszego biura z przygotowaną zaliczką i kompletem poniższych informacji: okna - szerokość i wysokość okna wraz z framugą lub wielkość otworów, ilość i wielkość kwater, rodzaj otwierania - nieotwierane, uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne, nazwa koloru, kolor jedno lub dwustronny, rodzaj szklenia, drzwi - szerokość i wysokość drzwi wraz z framugą lub wielkość otworów, ilość i wielkość kwater, rodzaj otwierania - nieotwierane, uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne, nazwa koloru, kolor jedno czy dwustronny, rodzaj szklenia, bramy garażowe - szerokość i wysokość otworu, wysokość nadproża, wielkość przestrzeni bocznych, głębokość garażu, rodzaj bramy, rodzaj otwierania - ręczny, automatyczny, dodatkowe usługi, jak np. ocieplenia, rolety zewnętrzne - szerokość i wysokość otworu, ilość miejsca nad otworem, rodzaj rolety - do zabudowy styropianem, natynkowa, rodzaj otwierania - ręczny, automatyczny.