Okna na profilach Softline 82 MD firmy VEKA

liczba komór
Liczba komór
7
Grubość pofilu zabudowy
Grubość pofilu zabudowy
82
mm
Przenikalność cieplna szyby Ug
Przenikalność cieplna szyby Ug
0.7
W/m2K
Przenikalność cieplna okna Uw*
Przenikalność cieplna okna Uw*
0.7
W/m2K
Profil Veka Softline 82 md


Wśród współczesnych profili okiennych dostępnych na rynku, jednym z najbardziej interesujących rozwiązań okazują się profile Softline 82 MD. Łączą one w sobie wszystkie najważniejsze cechy, które powinny posiadać profile okienne dedykowane dla współczesnego gospodarstwa domowego. Co decyduje o ich wyjątkowości i jakie posiadają parametry techniczne?

Profile Softline 82 MD - niespotykana efektywność energetyczna

Profile okienne Softline 82 MD należą do serii najnowocześniejszych produktów na rynku, skierowanych dla posiadaczy energooszczędnych gospodarstw domowy. Ich współczynnik przenikania ciepła posiada wartość 1,0 W/m²K. Jeśli z profilem zostanie połączony pakiet szybowy ze współczynnikiem Ug=0,7 W/m²K, przepuszczalność okna przybierze wartość U = 0,91 W/m²K. Jest to wynik doskonale dopasowany do współczesnych standardów i wymogów, jakie stawia się domom energooszczędnym. Jeśli natomiast użyjemy pakietu szybowego z Ug=0,4 W/m²K, Uw okna przybierze wartość 0,7 W/m²K. Umożliwia to zastosowanie ich w gospodarstwach domowych w standardzie pasywnym.

Budowa profili okiennych Softline 82 MD

Zewnętrzne ścianki profili okiennych Softline 82 MD mają grubość 3 mm. Przy czym maksymalne odchylenie wynosi zaledwie 0,2 mm. Dzięki temu profile kwalifikują się do klasy A, zgodnie z normą PN-EN 12608. W ramę profilu zostało wbudowane aż 7 komór. Jeśli zaś chodzi o skrzydło, znajduje ich się tam 6. W przypadku zarówno jednego, jak i drugiego, została zamontowana specjalna komora wzmacniająca, a także stalowe profile, których zadaniem jest usztywnienie konstrukcji. Złożenie ramy i skrzydła posiada wymiar od 114 centymetrów. Istnieje jednak możliwość, iż będzie on większy w przypadku konstrukcji o znacznym rozmiarze, niestandardowych wymaganiach statycznych, specyficznego ulokowania w obiekcie budowlanym - a tym samym konieczności dobrania odpowiedniego rodzaju profili. Profile okienne Softline 82 MD dedykowane są dla pakietów dwu- i trójszybowych. W przypadku zestawów szyb zespolonych, ich wymiary muszą mieścić się pomiędzy 24, a 52 milimetrami.

Montaż i dopasowanie do otoczenia - profile okienne Softline 82 MD

W przypadku profili okiennych Softline 82 MD głębokość osadzenia pakietu szybowego jest znaczna, ponieważ wynosi aż 25 milimetrów. Pozwala to na osiągnięcie lepszych właściwości cieplnych. Ogranicza również ryzyko wykraplania się pary wodnej.

W standardowej wersji profili Softline 82 MD fabrycznie montowane są dwie uszczelki - zewnętrzna i wewnętrzna. Jednak jako że jest to model niestandardowy, posiada on dodatkową, środkową uszczelkę. Jej zadaniem jest polepszenie parametrów ochrony akustycznej oraz termicznej.

Uszczelki występują w wariantach czarnym, szarym i karmelowym. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania ich do kolorystyki profili. Oś wrębu okuciowego w przypadku profili Softline 82 MD mierzy 13 milimetrów. Pozwala to na zamontowanie w nich dowolnych okuć. Dodatkowo, możliwe jest zamontowanie elementów specjalistycznych i antywłamaniowych.

Profile Softline 82 MD posiadają neutralne wzornictwo, dzięki czemu można je dopasować do każdego rodzaju architektury. Istnieje również możliwość gięcia ich - pozwala to na użycie na przykład w oknach łukowych.