Okna na profilach Alphaline 90 MD firmy VEKA

liczba komór
Liczba komór
6
Grubość pofilu zabudowy
Grubość pofilu zabudowy
90
mm
Przenikalność cieplna szyby Ug
Przenikalność cieplna szyby Ug
0.8
W/m2K
Przenikalność cieplna okna Uw*
Przenikalność cieplna okna Uw*
0.5
W/m2K
Profil Veka Alphaline 90 md


Profile okienne Alphaline 90MD charakteryzują się wysoką jakością wykonania, która zapewnia wyższą wytrzymałość i stabilność okien. Są one o aż 10-20% bardziej wytrzymałe od tradycyjnych profili, chronią też przed utratą ciepła i hałasem. Dzięki swojej wysokiej termoizolacyjności znajdują coraz częstsze zastosowanie w domach pasywnych.

Budowa profili okiennych Alphaline 90MD

Grubość zabudowy 6-komorowych profili okiennych Alphaline 90MD wynosi 90 mm. Posiadają one potrójne uszczelnienie, które zostało wykonane z wysoko gatunkowej gumy EDPM. Profile okienne Alphaline 90MD są zaliczane do najwyższej klasy A zgodnie z normą PN-EN 12608. Grubość ścianki zewnętrznej profili wynosi 3 mm, a przenikanie ciepła 1,1 W/m2*K przy wariancie podstawowym. Termoizolacyjność można bez problemu zwiększyć, stosując najgrubsze zespolenia trójszybowe oraz wkładkę termiczną, która zapewnia wyższe parametry izolacji cieplnej.

Profile okienne Alphaline 90MD pozwalają na osadzenie pakietu szybowego o grubości od 24 do 50 mm. Są one łatwe w konserwacji dzięki czemu, można je użytkować przez bardzo długi czas. Profile tego rodzaju pozwalają na szeroki wybór elementów łączących i uzupełniających. Najważniejsze cechy i zalety profili

Profile okienne Alphaline 90MD to absolutnie produkt najwyższej klasy. Świadczą o tym rewelacyjne parametry m.in. takie jak grubość ścianek zewnętrznych czy wysoka termoizolacyjność. To wszystko sprawia, że są bardzo często stosowane w budynkach półpasywnych i pasywnych.

Profile okienne Alphaline 90MD to:

  • Trzy głęboko osadzone szyby – skutecznie chronią przed utratą ciepła i hałasem. Wnętrze jest optymalnie oświetlone dzięki zastosowaniu niskiej ramy.
  • Solidność i bezpieczeństwo – zapewniają ochronę przed włamaniem, dzięki profilowym stalowym o grubości 1,5-3 mm. Głębokie osadzenie szyby w profilu sprawia, że okna wytrzymają nawet najtrudniejsze uszkodzenia atmosferyczne i mechaniczne.
  • Elegancja i funkcjonalność – klasyczny kształt profilu z delikatnie zaokrąglonymi krawędziami ramy i skrzydłami sprawia, że okna Veka Alphaline idealnie wkomponują się w wewnętrzny i zewnętrzny wygląd domu. Bogata kolorystyka oraz szeroki wybór detali nadają oknom indywidualny i niepowtarzalny styl.
  • Nietypowe kształty – profile okienne pozwalają na wykonanie okien w nietypowych kształtach, które można swobodnie dopasować do własnej potrzeby. Najpopularniejsze są okna trapezowe i łukowe.