Okna na profilach firmy Veka

VEKA jest obecnie jednym z największych na świecie producentów profili okiennych PCV. Założony w 1967 w niemieckiej miejscowości Sendenhorst jako mały zakład produkujący okiennice, prowadzi obecnie produkcję w dwunastu krajach na całym świecie. Swoje przedstawicielstwa posiada natomiast w ponad 40 państwach.

Profile VEKA - jakość ponad wszystko!

Firma znana jest przede wszystkim z dbałości o najmniejsze szczegóły swoich produktów. ponad 50-letnie doświadczenie sprawia, że profile okienne VEKA zadziwiają zarówno designem jak i wytrzymałością. Przy produkcji wykorzystywana jest najnowsza technologia wytłaczania. Pozwala ona osiągać najlepsze możliwe parametry techniczne takie jak:

  • separacja cieplna pomieszczeń, czyli współczynnik przenikalności cieplnej (Uw),
  • szczelność na wodę opadową,
  • przepuszczalność powietrza,
  • energooszczędność
  • czy też waga samych profili.

W połączeniu z odpowiednimi szybami można osiągnąć Uw całego okna na profilach VEKA na poziomie poniżej 0,7 W/m²K, czyli spełniającym wymagania zarówno budynków energooszczędnych, jak i budynków pasywnych. Obecnie w swojej ofercie producent posiada profile o trzech różnych wymiarach: 82 mm, 76 mm i 70 mm.

Profile 82 mm dzielą się na 5 rodzajów: Artline 82 MD, Softline 82 AD, Softline 82 MD, Softline 82 MD półzlicowany oraz VEKASLIDE 82

Profile 76 mm na 2 rodzaje: Softline 76 AD i Softline 76 MD

Profile 70 mm na 5 rodzajów: Perfectline Standard, Perfectline Oval, Perfectline Swing, Perfectline Wariant termiczny, VEKASLIDE 70