Okna na profilach bluENERGY Salamander

liczba komór
Liczba komór
6
Grubość pofilu zabudowy
Grubość pofilu zabudowy
82
mm
Przenikalność cieplna szyby Ug
Przenikalność cieplna szyby Ug
0.5
W/m2K
Przenikalność cieplna okna Uw*
Przenikalność cieplna okna Uw*
0.76
W/m2K
Gwarancja
Gwarancja
5
lat
bluEnergy
Okno bluENERGY - Salamander
 • 6 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości PVC,
 • JAKOŚĆ ROKU w kategorii produkt
 • głębokość zabudowy 82 mm - idealna do zastosowania zarówno w nowym budownictwie jak i w renowacji,
 • w standardzie 2 komorowe pakiety ciepłych szyb o współczynniku izolacyjności termicznej Ug=0,5 W/m2K,
 • głębokie osadzenie szyb poprawia izolację cieplną okien, komory zewnętrzne skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie profilu,
 • 2 uszczelki oporowe oraz dodatkowa uszczelka środkowa poprawiająca termiczne i akustyczne właściwości okien pasywnych,
 • najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej Uw = 0,76 W/m2K, przy zastosowaniu pakietu szybowego U=0,5 W/m2K,
 • dodatkowe żebra usztywniające profile ram i skrzydeł,
 • okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano,
 • okna pasywne wzmocnione stalą o grubości 2mm,
 • uszczelki zgrzewane w narożach,
 • zgrzew w technologii Abakus IRMC,
 • ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie,
 • klamki Roto Secustic,
 • 5 lat gwarancji na wszystkie okna pasywne,
 • *dotyczy okna referencyjnego 1230/1480.

Bluenergy to zupełnie nowa odsłona okien plastikowych, którą może poszczycić się stolarka okienna. Znana nam uniwersalność i wytrzymałość przeszkleń PCV została ulepszona, dzięki czemu mamy do dyspozycji okna wciąż przystępne cenowo, ale o dużo lepszych parametrach izolacyjności cieplnej i długowieczności. Bluenergy jest po prostu zmaksymalizowaniem osiągnięć dotychczasowej stolarki, jeśli chodzi o okna plastikowe. Na rynku nie znajdziemy lepszej opcji w tej klasie przeszkleń.

Pieczołowicie zaprojektowany profil

System bluenergy może się pochwalić nowoczesnymi, 6-cio komorowymi profilami, które izolują dużo lepiej niż popularne wersje 5-cio komorowe. Nie chodzi tu tylko o samą liczbę komór, ale także o zaprojektowanie oraz grubość profilu. W przypadku bluenergy tworzywo sztuczne jest najwyższej jakości, a głębokość zabudowy wynosi 82mm, dzięki czemu te okna PCV nadają się zarówno do nowoczesnej zabudowy, jak i w przypadku renowacji starych budynków.

Co równie ważne, profile w tej technologii posiadają dwie uszczelki oporowe, a oprócz nich dodatkową uszczelkę środkową, co znacznie poprawia nie tylko właściwości izolacji termicznej, ale także akustycznej. Znowu jeśli chodzi o stabilność i wytrzymałość, okna plastikowe bluenergy zostały wzmocnione stalą o grubości 2mm, a ramy i skrzydła posiadają dodatkowe żebra usztywniające. Dzięki temu okna nie tylko ograniczą nasze koszty ogrzewania, ale jednocześnie zwiększą komfort przebywania w domu i posłużą przez wiele lat.

Pakiet trzyszybowy w standardzie

Na lepszy współczynnik izolacyjności cieplnej wpływa także przeszklenie dwukomorowe, co jest rzadko spotykane w standardzie, jeśli chodzi o okna PCV. Parametr izolacyjności szyby wynosi Ug=0,5 W/m2K i jest jednym z najniższych na rynku. Na termoizolacyjność wpływa także pozytywnie głębokie osadzenie szyb w profilach. Istotnym elementem przeszkleń jest także ramka międzyszybowa, przez którą zwykle ucieka najwięcej ciepła. W przypadku okien bluenergy w standardzie otrzymujemy ciepłą ramkę międzyszybową, która niweluje ten problem niemal do zera.

Odporne okucia

Dobra stolarka okienna to również dobre okucia. W przypadku modelu bluenergy możemy na to liczyć, ponieważ w standardzie otrzymujemy okucia Roto NT. Ich najważniejszą cechą jest to, że zostały pokryte powłoką antykorozyjną RotoSil Nano, która zapewnia im długowieczność. Ponadto w zestawie otrzymujemy również klamkę Roto Secustik z możliwością wybrania odpowiadającego nam koloru, Istnieje także możliwość zastosowania ukrytych okuć Roto NT Designo dla lepszego efektu estetycznego. Niemniej ważne jest to, że na okna PCV bluenergy otrzymujemy 5 lat gwarancji.

Kolory oklein podstawowych

 

Kolory oklein dodatkowych

 

Klamki