Warning: A non-numeric value encountered in /home/dziewano/domains/oknalubartow.pl/public_html/wp-content/themes/rttheme17/content_generator.php on line 123

Konserwacja okien

Z oknami jest analogicznie jak z domem czy zdrowiem. Jeśli przestaniemy mieć ich na uwadzę to nim się spostrzeżemy będziemy musieli je poprawiać. Na nieszczęście wpierw staną się nieszczelne a także głośne. W przypadku okien są dwa czynniki, na które musimy w głównej mierze uważać. Są to okucia plus uszczelki.

Okucia nieustająco pracują, ulegają przeróżnym tarciom. Marnie po jakimś okresie zaczynają emitować niechciane dźwięki, zahaczają czy trą się. Może to powodować utraty hermetyczności. Całe szczęście w przeważającej liczbie przypadków trzeba tylko ustawić i wszystko wraca do normy. Nie zaleca się jednak tej kwestii pomijać, bowiem może być za późno. Np. może wyjść, że okucia są już tak zniszczone, iż jedyne, co pozostaje nam zrobić to je wymienić. Dobrze, jeśli odpowiednie okucia są jeszcze do zamówienia. Co jeśli okucia, które mamy nie są już od lat sprzedawane? W takim wypadku zostaje nam wyłącznie wymiana całych okien.
Elementy uszczelniające to następny moduł okien, który narażony jest na utratę swoich właściwości. Z czasem oraz dzięki oddziaływaniu zimna oraz wysokiej temperatury i przeróżnego rodzaju obciążeń gumy utwardzają się i mogą parcieć. Trzeba je poddawać konserwacji silikonem w aerozolu. Najprawidłowiej po wymyciu okien spryskać gumki specyfikiem i wytrzeć ściereczką. Środek ten jest do pozyskania na wszystkich stacjach benzynowych, jest on używany do konserwacji gumy i plastików. Koniecznie trzeba troszczyć się o gumy, dlatego że to właśnie od nich w największym stopniu zależy przez jaki czas będziemy się cieszyć tłumiącymi hałas oknami.

Jeśli będziemy zmuszeni do montażu uszczelek, nie przeprowadzajmy tego sami.

Nabycie pasującej gumy jest niezmiernie ważne. Liczą się ułamki milimetra. Aby adekwatnie dobrać nierzadko będziemy zmuszeni cokolwiek się naszukać.

Nieskomplikowane zadania konserwacyjne, takie jak dbanie o uszczelki można realizować samemu, jednak już trudniejsze np. regulacja, rozbieranie i polerowanie okuć potrzebują specjalistycznej wiedzy i dobrych narzędzi. Szczególnie po remoncie, w metalowych częściach okna uzbierało się sporo kurzu, który podczas otwierania drapie je i ściera, wypada się go szybko usunąć, bo okno takie nader prędko zatraci swoje właściwości. Należałoby poprosić wówczas kogoś, kto to robi profesjonalnie. Jeżeli faktycznie serio podchodzimy do naszych okien, chcemy, aby jak najdłużej nie kupować nowych i utrzymywały swoje właściwości dopełniajmy ich przeglądu przynajmniej raz do roku. To tania usługa a za pomocą niej da się zaoszczędzić naprawdę dużo trosk.