Warning: A non-numeric value encountered in /home/dziewano/domains/oknalubartow.pl/public_html/wp-content/themes/rttheme17/content_generator.php on line 123
12 Kwi 2017
Kwiecień 12, 2017

Właściwości szyb zespolonych

0 Comment

Okna stanowią bardzo ważną część domu. Mają służyć nam przez wiele lat, dlatego nie warto kupować ich pochopnie. Przed wyborem powinniśmy się dobrze zastanowić oraz przeanalizować możliwości.

Istotną sprawą jest sprawdzenie parametrów, które posiada konkretny rodzaj. Najważniejszym elementem okna jest oczywiście szyba. Od jej właściwości może zależeć najważniejsza sprawa, czyli to czy w domu będzie ciepło. Jeżeli będzie miała kiepską jakość, stracimy sporą ilość energii. Najbardziej popularne są szyby zespolone 4/16/4, które cechują się obecnością argonu, czyli gazu szlachetnego. Znajduje się on pomiędzy taflami szkła i mają bardzo duże znaczenie dla lepszych właściwości.

 

Szyby zespolone – co dają?

Obecność gazu pomiędzy szybami zespolonymi pozwala na lepsze zabezpieczenie przed uchodzeniem ciepła. Przepuszczalność ma ogromne znaczenie. Po pierwsze lepsza szczelność podnosi właściwości izolacyjne. Tak jak wspominaliśmy, pozwalają one na zachowanie większej ilości ciepła wewnątrz, co jest ważne szczególnie zimą. Ale nie tylko – szyby zespolone to również świetne rozwiązanie w lecie. Zabezpieczają przed przedostawaniem się upału do środka, dzięki temu dłużej możemy cieszyć się chłodem.

Nowoczesne domy są energooszczędne, a okna zespolone idealnie współgrają z tą zasadą. Duże okna montowane są od strony południowej, aby absorbować jak największą ilość ciepła słonecznego, natomiast po przeciwnej stronie instaluje się mniejsze szyby i w ten sposób można zapobiec stracie energii. Kluczową sprawą jest wybór okien – podpowiadamy, że najlepiej sprawdzają się te zespolone.

 

Szyby a ogrzewanie

Dużym plusem posiadania tego rodzaju okien jest możliwość dużego zaoszczędzenia na ogrzewaniu. Ciepło utrzymywane jest wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu nie ma potrzeby mocnego dogrzewania. A podczas upalnych miesięcy w domu temperatura pozostaje niższa niż na zewnątrz, a sam klimat znacznie korzystniejszy. Powietrze nie jest suche, co ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia oraz wyglądu. Wilgotność powietrza to bardzo ważna kwestia szczególnie dla osób mających problemy z układem oddechowym. Po dłuższym czasie można zauważyć poprawę ogólnego samopoczucia.

 

Jakość szyby zespolonej

Ostatnią kwestią jest jakość. Zakup okien to spora inwestycja, której dokonuje się raz na wiele lat. Nie warto wybierać tańszych odpowiedników. Oczywiście, z nimi zaoszczędzimy podczas zakupów, ale te okna nie będą miały najlepszych właściwości. Różnicę w cenie zwrócimy na naprawę albo szybszą wymianę po kilku latach użytkowania. Nie będą one też tak mocno energooszczędne.

Jak sprawdzić, czy okna są dobrej jakości? Wystarczy dokładnie zapoznać się z parametrami. Każdy produkt ma oznaczony czas przydatności. W szybach znajduje się gaz, który naturalnie uchodzi z biegiem czasu. W lepszych oknach proces ten jest wolniejszy, a więc szyby posłużą znacznie dłużej.

Tak jak we wszystkich kategoriach, mamy do wyboru różne okna, niby podobne, ale jednak różnią się między sobą. Podejście do sprawy z rozsądkiem pozwoli nam cieszyć się dobrymi jakościowo oknami. Przede wszystkim uchodzenie gazu nie powinno przekraczać 1% rocznie. Łatwo jest obliczyć jak szybko będą się zużywać. Jakość szyby zależy od użytych materiałów – w droższych możemy liczyć na znacznie solidniejsze.

Te wszystkie czynniki nakładają się na siebie. Zazwyczaj jakość idzie w parze z ceną. Przed decyzją, dobrze jest zapoznać się z wszystkimi parametrami, porównać różne oferty oraz zdecydować na czym najbardziej nam zależy. Wymiana okien powinna być dobrze przemyślana!